Jdi na obsah Jdi na menu

TECHNIKA v PŘÍRODĚ

 

On-line informační systém k přírodním a kulturním zajímavostem vašeho regionu

  Princip fungování systému:

 On-line informační systém je zaváděn v přírodě i ve městech a obcích od roku 2009, postupně se realizuje na různých zajímavých místech v České republice. V současné době je v systému zařazeno kolem 2,5 tisíce míst.

 V terénu jsou umístěny malé tabulky, tzv. tagglisty, s kódem, který vás přesměruje na webovou adresu. Principem je schopnost mobilních telefonů číst za pomoci jednoduché aplikace dvourozměrné TAGGY, propojit je s webovou adresou a stáhnout požadovaný obsah do mobilního telefonu, kde si jej návštěvník přečte, může si jej uložit a doma znovu přečíst nebo s ním jinak pracovat. Systém je využíván například i v průmyslu, dopravě, v zoologických zahradách, a jinde.

 Aktuální naučné stezky v ČR, kde je využit on-line informační systém, najdete na webové adrese www.dohaje.cz

  Nabídka pro vaši školu:

 V hodině informatiky seznámíme žáky s principem fungování on-line informačního systému. Žáci si sami vyzkoušejí, jak systém funguje prostřednictvím mobilních telefonů s připojením na internet. Tato praktická část může probíhat v terénu v blízkosti školy, případně na blízké naučné stezce, pokud taková ve vašem okolí je.

V druhé části budou žáci seznámeni s procesem tvorby tzv. tagglistu ke konkrétnímu místu ve vašem okolí a vytvoří si svůj QR-kód pro školní stránky, pro svou třídu nebo pro školní klub, apod.
 
  Program je vhodný pro žáky základních škol od 5. do 9. ročníků a pro studenty středních škol.

 

 

 

 

tagg_actaea.jpg