Jdi na obsah Jdi na menu

Naučná stezka Karlovice

 

img_6390.jpg

 

Obec Karlovice vypadá na první pohled jako docela obyčejná podhorská vesnice. Když se však ohlédnete do její historie, budete překvapeni, kolik zajímavých událostí a příběhů najdete...

4389_kosarna_hi.jpg

 
 
 Nevěříte? Putujte s námi po naší naučné stezce!
Její trasu tvoří okruh dlouhý 8 km, najdete na něm 11 zajímavých zastavení. 

 

img_7195.jpg

 

 Provedeme vás okruhem dlouhým 8 km, který vede obcí a okolím s odbočkami na Mořské oko (2 km) a Adamov (3,5 km). Naučná stezka má 13 zastavení, 11 se nachází na okruhu, který vede obcí a okolím, jeden informační panel je umístěn u Mořského oka a jeden v Adamově. Dozvíte se o slavné historii a prosperitě Karlovic a přírodních zajímavostech a zvláštnostech v okolí. Na naučnou stezku navazuje několik dalších značených okruhů, které vás dovedou například na vyhlídku na Obří vrch, do Přírodní rezervace Karlovice-sever, na vyhlídku u Kamenné lávky, na Pocheňské louky, apod. 

 

karlovice-kosarna-1_3.jpg

 

 

 

 Stezka byla připravována ve spolupráci s dětmi ZŠ Karlovice a širokou veřejností. Ke stezce byl vydán barevný průvodce, pohlednice a vyrobena trička prezentující obec Karlovice a naučnou stezku.

 

img_1963.jpg

 
Největší kopec nad Karlovicemi. (739 m) Z jeho vrcholu je nejhezčí pohled na Karlovice a část Jeseníků. Na vrcholu vás čeká nádherný výhled a zápis do "Vrcholové knihy".
 

  Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce.

swiss-cntrb---nap--1-.jpg