Jdi na obsah Jdi na menu

Údolím Lapků z Drakova

 

img_1924.jpg

 

 

Zdejší lesy jsou prý nebezpečné a řádí v nich loupežníci. Není divu, po kupecké ztezce kolem Černé Opavy převáželi obchodníci odedávna cenné náklady. Když se zde usadil tajemný mnich z Mnichova, žil v nedalekém hradě loupeživý rytíř. Mnich tedy převáděl poutníky kolem jeho hradu bezpečnou cestou, kterou provedeme i vás.

img_1214.jpg

 
Dozvíte se, jak těžký byl život ve zdejším drsném horském kraji. Podíváte se na místa, kde se rýžovalo zlato, uvidíte 200 let starou dřevouhelnou pec, ale také místo, kde v dávných dobách stával strážní hrad Drachenburg.

Vystoupáme na zříceninu hradu Koberštejnu odkud je nádherný výhled na Rejvíz na Údolí Lapků z Drakova

img_1840.jpg

 

 

Lesní slavnost lapků z Drakova

V zaniklé osadě v údolí Černé Opavy mezi Vrbnem pod Pradědem a Rejvízem pořádá každoročně Spolek Přátelé Vrbenska Lesní slavnost Lapků z Drakova. Akce je zároveň spolupořádána LČR jako Dny Lesů České republiky. Slavnost Spolek pořádá pravidelně od roku 2005, vždy v červenci s dalšími přátelskými spolky a partnery.

Připraven je vždy bohatý dvoudenní program. Představí se různá řemesla, řezbáři, kováři, zlatokopové rýžující zlato a další. Děti si mohou zasadit svůj strom a zúčastnit se atrakcí Lesní pedagogiky, připravených lesníky LČR s.p. Neschází jarmareční prodejci, kejklíři a muzikanti, bohatá nabídka občerstvení je samozřejmostí.

Součástí akce je pravidelně i experimentální tavba železa středověkým způsobem, v malé replice dřevouhelné hutě.

Pořádáním Lesní slavnosti lapků z Drakova Spolek podporuje a propaguje potřebu pokračování záchranných prací a zahájení rekonstrukce drakovské technické památky, dřevouhelné Lorenzovy hutě.

img_1917.jpg

 
Trasa:

Trasa začíná na točně autobusu v Mnichově, místní části Vrbna pod Pradědem v nadmořské výšce 580 m. Končí na Rejvíze u penzionu Rejvíz (770 m n. m.). Celková délka trasy je cca 12 km a překonává výškový rozdíl 200 m. Po celou dobu vede po lesní asfaltové komunikaci, avšak část je možné absolvovat i alternativními nezpevněnými lesními cestami. Časová náročnost trasy s výkladem je cca 4 hodiny.

   Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce.

swiss-cntrb---nap--1-.jpg

img_1847.jpg


 

 
 

Příspěvky

Průvodcovaná exkurze ze Suchého vrchu na Orlík s Honzou a Sandrou

1. 4. 2014

 Sobota 29.3 2014 Suchý vrch, Quinburg, Medvědí vrch, Orlík

 

img_2271.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Údolím Lapků z Drakova | Komentářů: 0